ish zevendeskryeministri britanik i bashkohet stafit te facebook 560x416 - Ish-zëvendëskryeministri britanik i bashkohet stafit të Facebook
ish zevendeskryeministri britanik i bashkohet stafit te facebook - Ish-zëvendëskryeministri britanik i bashkohet stafit të Facebook

Ish-zëvendëskryeministri britanik, Nick Clegg njoftoi sot se do t’i bashkohet stafit të Facebook për të ndihmuar gjigantin amerikan të internetit për të përmirësuar imazhin e dëmtuar nga skandalet.

Ish-lideri i partisë liberal-demokrate (qendër), Clegg e bëri këtë njoftim në profilin e tij në Facebook, pa saktësuar funksionin e saktë që do të kishte në Kaliforni, ku pritet të vendoset.

Agjencia britanike e lajmeve ”Press Association” raportoi nga ana e saj se ai do të merrte që ditën e hënë drejtimin e shërbimit të komunikimit të Facebook, duke konfirmuar një informacion të publikuar nga ”Financial Times”.

Clegg ka mbajtur postin e zëvendëskryeministrit në qeverinë e koalicionit të drejtuar nga konservatori, David Cameron midis viteve 2010 dhe 2015.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.