36ura3n 1 768x5761 560x416 - Ja si po ndërtohet në Kaçanik, ura më e gjatë në Ballkan

Autostrada ‘Arbën Xhaferi’ e cila pritet të përfundojë brenda këtij viti ka edhe urat që janë të larta dhe i japin mundësi qytetarëve që të shohin edhe bukuritë që i ka Gryka e Kaçanikut.

Nga Gryka e Kaçanikut e deri në Han të Elezit, autostrada do të jetë e ndërtuar nga urat gjigante që çdo ditë po i japin pamje të veçantë.

Ndryshe Autostrada ‘Arbën Xhaferi’, do t’i kushtojë buxhetit të Kosovës, mbi 600 milionë euro, duke mos përjashtuar edhe një shumë tjetër që do të jetë miliona euro për shkak të penalltive që po i merr qeveria e Kosovës nga kompania ndërtuese.

Ura më e gjatë në Kaçanik do të jetë rreth 7 kilometra dhe konsiderohet se është ura më e gjatë në rajonin ballkanik.

30714067 1004530243043942 5280382353053581312 n 1 768x5761 - Ja si po ndërtohet në Kaçanik, ura më e gjatë në Ballkan

30713720 1004530233043943 5969876203522228224 n1 - Ja si po ndërtohet në Kaçanik, ura më e gjatë në Ballkan

30715063 1004530276377272 7450759297727725568 n 11 - Ja si po ndërtohet në Kaçanik, ura më e gjatë në Ballkan

36ura3n 1 768x5763 - Ja si po ndërtohet në Kaçanik, ura më e gjatë në Ballkan

ura21 - Ja si po ndërtohet në Kaçanik, ura më e gjatë në Ballkan

ura1 768x4921 - Ja si po ndërtohet në Kaçanik, ura më e gjatë në Ballkan

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.