64917687 2307375786018218 4288433899123507200 n1 560x416 - Jahjaga merr pjesë në garat automobilistike në Ferizaj

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga vazhdon të ushtrojë aktivitete të ndryshme, sidomos për heqjen e barrierave ndaj grave.

Jahjaga në ditën e sotme (e diel) ka vendosur të marrë pjesë në garat automobilistike të organizuara nga Federata e këtij sporti, që u mbajtën në qytetin e Ferizajit.

Përmes një postimi në llogarinë personale në Facebook, ajo ka njoftuar se në këtë garë morën pjesë super-vozitëse nga Kosova.

Ky është shkrimi i plotë e Jahjagës:

”E diela sportive! Pata kënaqësinë që, në kuadër të Kampionatit të organizuar nga Federata Automobilistike e Kosovës në qytetin e Ferizajt të garojë me gra super-vozitëse nga i gjithë rajoni në diciplinën “Auto Slalom”. Jemi mësuar t’i heqim barrierat e pengesat që na vendosen përpara në çdo sferë të jetës, por sot u dasht t’i anashkalojmë pak”.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.