Aktorja hollivudiane ka mbi dy dekada që është pjesë e kinematografisë botërore të filmit.

Ajo tashmë gëzon respekt dhe ka fituar një numër të madh të çmimeve ndërkombëtare.

julia roberts flet per nje moment te sikletshem qe i kishte ndodhur 20 vjet me pare - Julia Roberts flet për një moment të sikletshëm që i kishte ndodhur 20 vjet më parë

Bëhet fjalë për Julia Robertsin, e cila foli për momentin më të pazakontë në karrierë që ndodhi pothuajse 20 vjet më parë.

Në vitin 1999, bukuroshja u shfaq në premierën e filmit “Notting Hill” me një fustan të kuq të shkurtër, ku kishte të shkurtra edhe mëngët, që i zbuluan edhe nënsqetullat me qime.

“Kjo foto më ka mbetur në kujtesën time që nga momenti kur u morr prej paparavëce. Unë thjesht nuk e vlerësoja mirë gjatësinë e mëngëve dhe i rrokullisja ato pa e ditur se si dy do të dilnin së bashku. Kështu që zbulova një gjë të bukur personale”, tha Julia.

Lexo po ashtu:

Ndryshe, aktoren do ta shohim në projekte të reja filmike që do të shfaqen gjatë muajve në vijim në ekranet e mëdha të kinemave botërore. /Telegrafi/