saba3 768x54511 560x416 - Kaçanikasit shpëtuan dy jetëra në Shëngjin, nxorën nga uji burrë e grua

Tre kaçanikasit Sabedin Lika,35, Shkëlqim Mulaku 26 e Donat Çaka, 23, nxorën nga uji bashkëshortët nga plazhi te Rana e Hedhun, në Shëngjin.

Ua shpëtuan jetën bashkëshortëve nga Kosova.

E reja shtatzëne, e kapluar nga dallgët e detit, përpëlitej mes jetës e vdekjes…, raporton Indeksonline

Asaj i jap ndihmën e parë, e nxjerri nga uji, tha Saba. Dy shokët e tij Shkelqa e Donati e nxjerrin nga uji burrin e saj (me mbipeshë).

Donati është biri i dëshmorit, Nehat Çaka

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.