kafjall i shkelqyeshem per femijen omelete italiane 560x416 - Kafjall i shkëlqyeshëm për fëmijën: Omëletë italiane
kafjall i shkelqyeshem per femijen omelete italiane - Kafjall i shkëlqyeshëm për fëmijën: Omëletë italiane

Vezët janë lehtësisht të tretshme dhe artikuj shumë të ushqyeshëm.

Ja një recetë për përgatitjen e omëletës së shëndetshme me patate, transmeton Telegrafi.

Nevojiten:

– Një patate
– Një vezë e tundur
– Një lugë djathë
– Pak qepë, e copëtuar
– Një lugë vaj ulliri

Përgatitja:

Në tigan ngrohni vaj ulliri. Pataten priteni në rrathë të hollë, qitni në tigan dhe fërgoni derisa të skuqen (rreth 20 minuta).

Qitni sipër vezët dhe qepën të prerë imët, pastaj qitni djathin, mbuloni me kapak dhe fërgoni derisa djathi të shkrihet. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.