1466243 546605452087710 2101470256 n 560x416 - KH Kastrioti përballet me estonezët në hendboll

Nënkampioni i Kosovës, Prishtina, ka mësuar kundërshtarin në Challenge Cup (Kupa e Sfiduesve) në hendboll (meshkujt). Prishtina ballafaqohet me ekipin ukrainas ZNTU-ZAB nga Zaporozhye.

Ndeshja e parë luhet në Zaporozhye dhe është një sfidë shumë e vështirë për prishtinasit. Kastrioti nga Ferizajt, skuadër me renome, pas një periudhe i kthehet garave evropiane.

Do të ndeshet me një ekip më shumë të panjohura, siç është Tallinn nga Estonia. Sfida e parë luhet në Tallinn, ajo e kthimit në Ferizaj.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.