WP 8 - Kështu po detyrohen fermerët kosovar të derdhin qumështin në lum (VIDEO)

Fermerët kosovarë po thonë që janë në gjendje të rëndë.

Këta po ankohen se mijëra litra qumësht në ditë po detyrohen që t’i derdhin, shkruan Gazeta Infokus.

Krejt kjo sipas tyre po bëhet për arsyen se po lejohet importimi i vajit kancerogjen të palmës në sasi të mëdha në Kosovë.

Kësisoj këta fermerë këtë të shtunë do të dalin para qeverisë e t’i tregojnë hallet e tyre.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.