qepa1 560x352 - Këto janë mrekullitë e qepës, për të cilat nuk iu ka treguar askush


Qepët janë një kurë natyrale për shumë probleme shëndetësore.

Kjo perime vjen nga familja allium dhe është e pasur me sulfur, duke i siguruar qepë me vetitë e tij antibiotike dhe antiseptike.

Qepa është gjithashtu jashtëzakonisht e lartë në anti-oksidantin “kuercetin”, që ndihmon trupin për të luftuar radikalet e lira.

Sidoqoftë, këto janë përdorimet e rralla të qepës, për të cilat nuk iu ka treguar askush:

– Shëron dhimbjet e barkut

– Shëron dhimbjet/infeksionet

– Shëron dhimbjet

– Largon ethet

– Pastron ajrin

– Iu ndihmon në parandalimin e vjelljes.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.