65883689 2812721608745131 8677552100932059136 n1 560x416 - KF Ferizaj me donatorë të huaj, së shpejti do të privatizohet

Skuadra e Ferizajit ka shkruar se së shpejti në skuadrën e tyre do vijnë disa donator nga jashtë vendi.

Në njoftimin e ‘Ujqërve’, thuhet se klubi shumë shpejtë do të privatizohet nga një grup invesitorësh.

Më poshtë njoftimi i bërë nga KF Ferizaj:

Ferizaj me donatorë nga jashtë.

Ferizaj, 07/02/2019 ; KF Ferizaj së shpejti pritët të privatizohet nga një grup i firmave më të mëdha të qytetit tonë, por gjithashtu interesim për ta privatizuar klubin tonë kanë shprehur edhe disa investitor jashtë vendit tonë.

Brenda kësaj jave pritet të finalizohet marrëveshja, dhe të fillojmë menjëherë me përforcimet në klub, që të jemi sa më konkurent në sezonin e ardhshëm.

Për lajme tjera do të informoheni me kohë tek faqja e vetme dhe zyrtare e klubit tone.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.