AFDDF7DB 28DD 4E9C 9A5C BB072A610F3F 560x416 - Komuna e Ferizajt do të mbështesë bizneset ferizajase

Këtë të enjte drejtoi i Zhvillimit Ekonomik dhe Turizmit, Balton Dërguti i shoqëruar nga bashkëpunëtoret e tij, ka vizituar kompaninë për prodhimin e fshesave dhe brushave të ndryshme “Cadi”, me ç’rast është pritur nga drejtori Sadri Gashi.

Drejtori Dërguti, nga afër është njoftuar me problemet dhe sfidat me të cilat përballen këto biznese, por edhe sukseset e kompanie. Dërguti përfaqësuesve të kësaj kompanie i premtoi mbështetjeje dhe bashkëpunim në të ardhmen, duke theksuar se komuna e Ferizajt do të jetë në shërbim të bizneseve.

Aktualisht kjo kompani ka arritur të eksportojë produktet e saja në 14 shtete të ndryshme, ndërsa se fundmi është duke punuar në zgjerimin e kapaciteteve të prodhimit edhe me ndërtimin e një objekti të ri më një hapësire me të madhe e cila kap një shumë prej 2.5 milion euro. Pritet që të rritet edhe numri i punëtoreve në këtë kompani, ndërsa tash për tash ka mbi 50 punëtore.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.