auto arrestim 1 600x360 115757264001 560x416 - Konfiskohet kokainë dhe marihuanë në Ferizaj, katër të arrestuar

Katër persona janë arrestuar gjatë 24 orëve në Ferizaj, pasi gjatë kontrollit tek të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar sasi të ndryshme me kokainë dhe marihuanë.

Sipas Policisë, dy persona janë arrestuar, pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar një sasi prej 0.67 gram substance narkotike e llojit marihuanë, 0.06 gram kokaine dhe një thikë.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt.

Kurse, në një rast tjetër, po në Ferizaj, janë arrestuar dy të dyshuar, pasi që gjatë kontrollit në veturën në të cilën ishin janë gjetur dhe konfiskuar një sasi prej 2.23 gram substance narkotike e llojit marihuanë dhe 0.90 gram kokainë.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.