Loading...

Një nga luftuesit më të mëdhenj për shëndetin tuaj gjithsesi se është hudhra, e konsumimi i hudhrës në lukth të thatë bën çudinë për organizmin.

Hudhra është një antibiotik dhe antioksidues i fuqishëm që e mbron lukthin tuaj nga infeksionet dhe sëmundjet. Një grua që kishte probleme me shtypjen e lartë të gjakut kishte konsumuar çdo ditë nga një thelb para shujtës, sepse ashtu nuk kishte ekzistuar gjë tjetër në lukth.
Kjo ishte mënyra më e lehtë dhe më e sigurt që të rregullohet shtypja e lartë e gjakut dhe të mbahet nën kontroll. Më e mira nga krejt kjo është se mund ta merrni një herë në ditë dhe nuk ka asnjë efekt të dëmshëm anësor. Secili lloj i infeksionit mund të shërohet me hudhër.

Ata që vuajnë nga artriti mund t’i prekin vetitë e hudhrës. Me konsumimin e hudhrës në lukth të thatë jo vetëm se luftoni simptomat e artritit, por edhe dhimbjeve.
Hudhra mrekullibërës ju mbron nga infeksionet, kërpudhat, bakteret e viruset.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.