Agim Aliu 1 960x5001 1 560x416 - Kryetari aktual Agim Aliu rikandidon në Ferizaj

Kryetari aktual i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, do të rikandidojë në zgjedhjet lokale që mbahen në tetor të këtij viti.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Komunës së Ferizajt, Albion Sherifi.

“Po, e konfirmoj se z.Aliu do të rikandidojë për kryetar në zgjedhjet lokale. Është e konfirmuar nga partia”, ka deklaruar Sherifi.

Ndryshe, edhe vetë Aliu para disa muajve kishte deklaruar se do të rikandidojë në zgjedhjet lokale të këtij viti.

Ai kishte deklaruar se i ka tejkaluar premtimet e tij të fushatës elektorale.

Aliu i cili vjen nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës e ka marrë mandatin e parë në zgjedhjet komunale të vitit 2019.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.