moti 1 750x4391 560x416 - Kthehet vera, ngritën temperaturat

Nga fundjava pritet përmirësim i motit, ku pritet të mbajë mot kryesisht me diell, ndërsa nga java e ardhshme vala e të nxehtit që ka kapluar perëndimin e kontinentit do të shtrihet edhe mbi vendin tonë, por që nuk pritet të sjellë temperatura të jashtëzakonshme sikur në vendet tjera evropiane.
Me 4 gusht – Mot shumë i ngrohtë, kryesisht me diell.

Me 5 gusht – Mot i nxehtë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, gradualisht do të rriten pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 14C deri në 16C, e maksimalet nga 28C deri në 31C.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-7m/s.

Shtypja atmosferike do të shënojë një rritje të lehtë mbi vlera normale.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.