Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente Vjosa Osmani, kanë vizituar fabrikën e ëmbëlsirave “Embëlsira” në Ferizaj në kuadër të fushatës zgjedhore.

Punëtorët e kësaj fabrike, për Kurtin dhe Osmanin kanë përgatitur edhe një ëmbëlsirë me numrin 127, numër ky të cilin Lëvizja Vetëvendosje e mban në fletëvotimin e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Kurti para punëtorëve premtoi forcim të ekonomisë e treg më të mirë te punës.

Ai premtoi punësim për rininë që të mos ik nga Kosova. Tha se do të këtë banim të përballueshëm për çiftet e reja, shtesa prej 20 eurosh për fëmijët deri në moshën 2 vjeçare, ndërsa për ata deri në moshën 16, shtesa prej 10 eurosh.

auto kurti3 torta1612450144 - Kurti pritet me tortë në Ferizaj, premton shtesa për fëmijët

 

 

Burimi: KOHA

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.