w 12 560x416 - Ky është dekreti i U.D të presidentit Glauk Konjufca që e mandaton Kurtin për formimi e Qeverisë

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca, ka nxjerr dekretin me të cilin ka mandatuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, për formimin e Qeverisë.

Në bazë të dekretit të siguruar nga Gazeta Insajderi, Kurti i propozohet Kuvendit të Kosovës si kandidat për kryeministër dhe për formimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Kurti, me këtë dekret ka në dispozicion 15 ditë për paraqitjen e përbërjes së Qevrisë para Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe kërkon miratimin e tij nga ana e Kuvendit.

Megjithatë, Kurti nuk do të pres të kalojë asnjë ditë. Kjo, pasi partia që ai udhëheq ka kërkuar seancë të jashtëzakonshme që qysh sot të votohet Qeveria të cilën pritet ta drejtojë ai.
163637940 790580775201606 7679789839031293207 n rotated - Ky është dekreti i U.D të presidentit Glauk Konjufca që e mandaton Kurtin për formimi e Qeverisë
Burimi: Insajderi

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.