2222 11 560x410 - Ky është trendi i flokëve që do të dominojë në vitin 2022

Ky stil i flokëve pritet të jetë shumë i përdorur vitin e ardhshëm.


Viti i ri na sjell tendenca të reja bukurie dhe me çdo fillim të ri na pëlqen të mendojmë për modele të reja flokësh.

Nëse jeni të vendosur të ndryshoni modelin e flokëve, merrni parasysh teknikën e ngjyrosjes së “konturimit të flokëve”, e cila dalëngadalë po bëhet e njohur në botën femërore.

Nuk është kërkuese

Çfarë është saktësisht kjo teknikë? Fillimisht duhet të dini se nuk është kërkuese dhe duket sikur sapo keni dalë nga parukeria. Koncepti i konturimit është i njohur për ne nga bota e make-up-it dhe është një mënyrë vizatimi që i jep dimension fytyrës sonë duke theksuar disa tipare të fytyrës në një kombinim të grimit që është pak më i errët ose më i hapur se toni natyral i lëkurës. Parimi i konturimit është në thelb krijimi i efektit të hijes dhe dritës në fytyrë.

Por këtu po flasim për flokët dhe ky është trendi më i fundit në botën e parukerisë, i cili parashikohet të dominojë në vitin 2022. Në fakt është një version më delikat i teknikës së lyerjes “money piece” me një kthesë moderne. Pjesa e parave përfshin krijimin e fijeve në mënyrë strategjike rreth fytyrës që mund të bëhen vetëm ose në kombinim me balayage.

Fijet e ndritshme

Gjatë konturimit të flokëve, në vend të fijeve të grupuara si me copat e parave, bëhen fije më të lehta që krijojnë një kontrast më delikat dhe lyhen të gjithë flokët rreth fytyrës, duke përfshirë edhe flokët e rinj.

Konturimi i flokëve është një model flokësh që do t’u përshtatet të gjitha femrave, dhe meqë ra fjala është një teknikë e shkëlqyer e ngjyrosjes së fijeve për ju që i ktheni flokët ose i hiqni nga fytyra, sepse kontrasti më i butë midis ngjyrës së flokëve dhe ngjyrës së lëkurës ngre dhe ndriçon fytyrën. Gjëja më e mirë në lidhje me konturimin e flokëve tuaj është se modeli i flokëve është shumë i lehtë për t’u mbajtur dhe nuk kërkon ngjyrosje në të gjithë kokën ose vizita të shpeshta te parukierja juaj.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.