Loading...

Brokoli është i pasur me fibra dhe antioksidantë, përbërës që mund të ndihmojnë zorrët dhe sistemin e tretjes. Lëvizja e rregullt e zorrëve si dhe zhvillimi i baktereve të shëndetshme brenda zorrës së trashë janë dy komponente jetike për sistemin e tretjes.

Duke ngrënë ushqime të pasura me antioksidantë dhe fibra sikurse që është brokoli, mund të luajnë një rol të rëndësishëm në funksionimin e zorrëve.

Një studim i kohëve të fundit tregoi se njerëzit që konsumojnë më shumë brokoli janë në gjendje më të mirë me tretjen.Megjithë këto studime, ende duhet të bëhen studime të tjera për të parë rolin e brokolit në për tretje.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.