femijet 780x4391 1 560x416 - La bashkëshortin me tre fëmijë dhe shkoi te personi tjetër, nisin hetimet ndaj nënës nga Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka intervistuar një të dyshuar femër kosovare nga Ferizaj, nën dyshimin se me 3 shtator, kishte dalë nga shtëpia dhe kishte lënë bashkëshortin dhe tre fëmijët.

Dyshohet se e njëjta shkoi te një person tjetër, me të cilin kishte filluar bashkëjetesë.

Rasti është iniciuar si keqtrajtim apo braktisje e fëmijëve .

“Më 05.09.2022 është intervistuar e dyshuara femër kosovare nën dyshimin se me datën e lartcekur kishte dalë nga shtëpia dhe kishte lënë bashkëshortin dhe tre fëmijët e saj dhe kishte shkuar te një person tjetër, me të cilin kishte filluar bashkëjetesë. Rasti në procedurë hetimore”, njofton policia.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.