labi1 470x416 - Labi e 2Ton anulojnë publikimin e këngës, arsyeja e dhimbshme

Dy këngëtarët ferizajas, Labinot Tahiri dhe 2Ton, kishin paraparë publikimin e këngës së tyre të re gjatë së premtes.

Mirëpo lansimi i projektit është anuluar.

Kjo për shkak se në regjionin e Ferizajt, humbën jetën tre të rinj dhe dyshja e njohur në shenjë nderimi për ta, nuk kanë dashur që ta lansojnë këngën e tyre.

Tre të rinjtë kishin humbur jetën në magjistralen Ferizaj-Hani i Elezit dhe 2Ton e Labi njoftimin se kënga nuk do të lansohet, e kanë dhënë në Instagram.

“I dashur publik, ju e dini që unë dhe 2Ton kemi pasur ta lansojmë këngën e re, por për shkak të një rasti i cili ka ndodhur mbrëmë në rrugën për në Hanin e Elezit, ku si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën tre të rinj, nuk duam ta lansojmë klipin për shkak se familjet kanë mërzi të madhe”, kanë njoftuar ata.

34911017 1761819787245303 5574097058844901376 n1 - Labi e 2Ton anulojnë publikimin e këngës, arsyeja e dhimbshme

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.