21910631 685891584941268 1989564705617739776 n1 560x416 - Labinot Tahiri fton ferizajasit në protestë

Deputeti i AKR-së dhe kryetar i këtij subjekti në Ferizaj, Labinot Tahiri, ka ftuar banorët e tre fshatrave të kësaj komune që të dalin dhe të protestojnë për rrugën e dëmtuar.
Ai ka ftuar banorët atje që më 25 gusht në orën 12:00 të dalin ta bllokojnë rrugën përveç duke qenë vetë fizikisht edhe me mjetet që posedojnë.

“Ju lutem banorëve të fshatit Tërrën, ju bëj thirrje qê pa anime partiake, por në interes të Fshatit dhe juve, të dalim së bashku në rrugë për të protestuar sepse nuk po kryhen punët dhe premtimet e premtuara. Unë zgjidhje ndryshe nuk shoh për ju”.

“Çka do që keni Traktorë e Shlepera, Bagera, ne rruge me i nxjerrë. Sa i përket këtij premtimi, unë jam me ju deri në ditën e fundit. Ju e dini mirë qe po premtova duhet te behet”. ka shkruar Tahiri në Facebook.“Uroj qe Ministri Pal Lekaj, do e marr me seriozisht çështjen e kësaj rruge të pa kalueshme e cila qe 43 vite është shtruar dhe tani e dëmtuar”.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.