Loading...

Sonte në emisionin “Pressing”, po diskutohet për aktivitetet bamirëse në vend dhe për përcjellën e tyre me media.

VIDEO

Deputeti Labinot Tahiri, që njihet për aktivitete e tij humanitare ka thënë se në raste të ndryshime duhet të bëhen publike emrat e donatorëve.

Ai ka treguar raste te ndryshme që ka pasur gjatë kohës sa ka ndihmuar njerëzit në Kosovë.

Tahiri ka përmendur edhe rastin kur i është bllokuar llogaria bankare.

“Llogaria më ishte bllokuar, pasi brenda 20 minutave erdhën 100 mijë euro. Bllokimin ma banën pasi thanë se nuk keni të regjistruar organizatë”, ka thënë Tahiri.

Deputeti ka treguar se ka pasur edhe raste kur njerëzit kanë abuzuar me fonde dhe kanë tentuar të bëjnë mashtrime.

“ Kam pasur raste kur në emrin tim kanë kërkuar ndihma. Këto raste i kam raportuar në polici”.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.