labi pasaporta 300x1691 560x400 - Labinot Tahiri thërret në protestën për mos heqjen e vizave


Tahiri, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se do të jetë pjesë e protestës së organizuar nga studentët e UP-së së bashku me djalin e tij Elton Labinot Tahiri.

Postimi i plotë i Tahirit:

“Nesër në Prishtinë para Biblotekes Kombëtare ora 12:00

Nuk ka fort rëndesi sa dalim në protesta. Rëndēsi ka për me i respektua të drejtat dhe kërkesat e qytetarit dhe të studentëve.

Pra, unë si deputet nesër përskej studentëve do jem me djalin tim Elton Labinot Tahiri. Le të mesohet dhe ai për ti kêrkuar të drejtat e ti si i ri!

Evropën nuk e gjuajmë me gurë se jemi Shqiptarë e nuk jemi popull barbar e jo mirnjohës, por do të dalim rrugëve e vendeve që të themi pse PA VIZA! Çka duhet tash si DEPUTETTTTTTT TË VOTOJ PËR VIZAT, SIGURISHT QË MË NUK DO VOTOJ POR DO KËRKOJ PËR VIZAT E POPULLIT TIM.

Sa të jem aty ku jam, do jem përgjegjës! E në qoftëse nuk jam më deputet, i kthehem ja muzikes mirë ja prap i ruaj lopët se ka knaqesi edhe lopën me ruajt si shumë politikan që i kanë ruajtur. E ata që si kanë ruajtur të pakten qumshtin( tamlin e tyre e kanë pirë)

Hajde diten e mirë shihem nëser vllezer e motra.

Labinot Tahiri , Ferizaj Kosovë e Shqipërisë” (sic.), ka shkruar Tahiri.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.