auto durresi plazhi1496750398 1 696x4641 560x416 - Lajm shumë i mirë për ata që sot janë në plazhe

Sipas shërbimit meteorologjik moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe zhvillim vranësirash në mesditë në zonat malore.

Temperaturat do të shkojnë nga 18 gradë Celsius, më të ulëtat, në 36 gradë Celsius, më të lartat, kryesisht në vendet e ulëta. Baza e reve të ulëta 1200 metra. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-8 m/sek.

Temperaturat parashikohen:

Vendet malore 18/35

Vendet e ulëta 21/36

Vendet bregdetare 19/34

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.