l1 560x416 - Lajmi i Fundit: Legjenda e klubit anglez mund ta marrë Ferizajn (FOTO)

Ferizaj shumë shpejt mund të dalë nga kriza financiare. Kjo për faktin se legjenda e klubit anglez, Sheffield United, Brian Deane është duke shqyrtuar mundësinë që ta financojë klubin ferizajas, shkruan Gazetasheshi.com.

Madje, për këtë arsye, Deane është takuar me kryetarin e Komunës së Ferizajt, Agim Aliun për të shikuar të gjitha mundësitë.

Deane është i interesuar që të financojë në Kosovë dhe Ferizaj mund të jetë adresa e tij.

Ditët në vijim pritet të sqarojnë të ardhmen e klubit nëse Deane do të financojë Ferizajn apo jo.

 

35130801 1723148981066121 5664974632638218240 n - Lajmi i Fundit: Legjenda e klubit anglez mund ta marrë Ferizajn (FOTO)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.