lansohet telefoni i pare me rrjet 5g 560x416 - Lansohet telefoni i parë me rrjet 5G
lansohet telefoni i pare me rrjet 5g - Lansohet telefoni i parë me rrjet 5G

Xiaomi Mi Mix 3 është lansuar zyrtarisht dhe nuk po sjell me vete vetëm një ekran pa korniza dhe 10GB RAM, por është poashtu telefoni i parë që sjell rrjetin 5G në treg. Siç duket, Samsung Galaxy S10, nuk do të ketë këtë ekskluzivitet.

Pavarësisht që të gjithë prodhuesit kryesorë kanë qenë në garë të sjellin telefonin e parë 5G për botën, duket sikur Xiaomi i Kinës e ka bërë atë me telefonin e tyre Mi Mix 3, të shpallur zyrtarisht.

Mi Mix 3 jo vetëm që sjell 5G, por gjithashtu ka një ekran pa korniza.

Kamera frontale 24MP është e fshehur dhe mund të shfaqet kur nevojitet. Kamera e pasme e dyfishtë posedon 12 MP. Telefoni fuqizohet nga Snapdragon 845 CPU mbështetur nga kapacitet RAM prej deri në 10GB.

Çdo gjë duhet të duket e mrekullueshme në ekranin 6.36 inç FHD + AMOLED që ofron një rezolucion 1080 x 2340 dhe raport 19: 5: 9. Bateria ka kapacitet prej 3,200 mAh.

Çmimi për modelin 6GB / 128GB fillon në 370 funta, dhe shkon deri në 560 funta për një model 10GB / 256GB. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.