unnamed 5 21 560x374 - Largohen afro 160 tonelata mbeturina në Nerodime dhe zona tjera të Ferizajt

Këtë javë është organizuar ka filluar aksioni për pastrimin e qytetit të Ferizajt.

Pastrimi është berë përgjatë zonës së njohur “Bashkimi i dy lumenjve”, në Nerodime, tek Parku i Lirisë, tek varrezat ortodokse në Ferizaj, në Nerodime, tek Parku i Lirisë, tek varrezat ortodokse në Ferizaj, tek ujësjellësi në fshatin Pleshinë, tek kompleksi banesor prapa Stacionit të Policisë së Kosovës, si dhe në rrugën “Norë Kelmendi” në qytet.

Ekipet e Kompanisë rajonale “Pastërtia” kanë arritur që të largojnë afro 160 tonelata mbeturina, të shndërruara në deponi ilegale përgjatë këtyre zonave.

Kështu ka njoftuar zyra për media e komunës së Ferizajt.

“Shumë nga këto deponi ilegale të eliminuara nga KRM “Pastërtia” kanë qenë të raportuara nga banorët e zonës përmes platformës ndreqe.com e të cilat menjëherë janë marr parasysh nga autoritetet kompetente. Komuna e Ferizajt bën apel tek të gjithë qytetarët që të mbrojnë mjedisin si dhe të denoncojnë rastet kur hasin në ndotës të mjedisit”, thuhet në njoftimin për media.

unnamed 4 4 300x2251 - Largohen afro 160 tonelata mbeturina në Nerodime dhe zona tjera të Ferizajt

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.