punetoret 1200x630 650x3581 560x358 - Lëndohen dy punëtorë në Ferizaj, u rrëzuan nga skela


Në fshatin Mirash të Ferizajt dy punëtorë janë lënduar.

Të njëjtit gjersa kanë qenë duke punuar në skele të një objekti afarist në ndërtim e sipër kanë rrëshqit dhe janë rrëzuar, njofton raporti policor.

Viktimat janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal të Ferizajt.

Në vend ngjarje kanë dal njësitet përkatëse policore dhe inspektori i punës. Me vendimin e prokurorit, rasti është iniciuar dhe mbetet nën hetime.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.