w 11 560x400 - Mashtronte qytetarët për viza pune në Gjermani, arrestohet

Një person është arrestuar nga Njësiti për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit-Ferizaj , me dyshimin e bazuar se i njëjti ka mashtruar disa qytetar duke u premtuar viza pune në Gjermani.

Me urdhër të gjykatës kompetente është bastisur banesa e të dyshuarit me ç’ rast janë gjetur dhe konfiskuar dy vula të firmës së tij të cilat dyshohet se janë të falsifikuara , printer, skaner, kartela të ndryshme bankare dhe dokumente të ndryshme.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.