5 Magical Ways Olive Oil Can Give You Gorgeous Hair1 560x416 - Maskë me vaj ulliri për rritjen e flokëve


Një zgjidhje shumë të mirë që gjendet në kuzhinën e secilit prej nesh për trajtimin e flokëve është vaji i ullirit.

Ai ka aftësi mbrojtëse për flokun, është shumë i pasur me antioksidantë, vitamina dhe minerale që e ushqejnë flokun.

Maska që stimulon rritjen e flokëve

Kjo maskë forcon strukturën e flokut, e mban atë të butë dhe nxjerr në pah ngjyrën e shuar të tij.

Përzieni dy të verdha veze me dy lugë gjelle me vaj ulliri. Treteni atë në gjysmë gote me ujë (125 ml) të ftohtë. Mos përdorni ujë të nxehtë sepse veza do të pritet.

Pasi t’i keni përzier mirë të gjithë përbërësit, masazhoni skalpin e kokës me delikatesë dhe lëreni maskën për 20 minuta.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.