auto TA Pastrojume Kosoven15403628831 560x416 - Mbahet aksion pastrimi në hapësirat e Kampusit të Universitetit të Prishtinës

Prishtinë, 24 tetor – Në kuadër të Fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën”, Let’s Do It Kosova organizon aksion pastrimi në hapësirat e Kampusit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Aksioni organizohet në bashkëpunim me Organizatën “Paqja studentore”. Në aksion merr pjesë edhe rektori Marian Dema, punëtorë të Rektoratit si dhe studentë të UP-së.

Po sot në Gjilan, punëtorët e ETC-së dhe qytetarë të tjerë do të organizojnë aksion pastrimi te varrezat e qytetit dhe hapësirat përreth.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.