66 11 560x392 - Mbi 9 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë(MSH) bën të ditur se 9 mijë e 592 raste aktive me koronavirus janë në Kosovë.

Në përditësimin e fundit lidhur me COVID-19, MSH ka njoftuar për 1 mijë e 266 raste të reja me koronavirus, nga 3 mijë e 609 testime.

Në 24 orët e fundit, 64 persona janë vaksinuar me vaksinën mbrojtëse kundër koronavirusit.

Në total numri i dozave të administruara nga fillimi i pandemisë është 1,834,587.

296709326 371062978530857 2509283688331117704 n 1 768x4031 1 - Mbi 9 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.