mckresha tregon se si ra ne dashuri me ekipin e liverpoolit - McKresha tregon se si ra në dashuri me ekipin e Liverpoolit

Liverpooli është një prej skuadrave më të vjetra dhe më së shumti trofe në Angli.

The Reds siç njihen ndryshe kanë tifozë anembanë globit duke përfshirë edhe shtetin tonë, Kosovën.

Një prej tyre është edhe reperi mitrovicas, McKresha, i cili tejet mase është i dhënë pas klubit anglez dhe di pothuajse çdo detaj.

Megjithëse këtë sezon skuadra e zemrës së këngëtarit po luan si është më së miri, ai mendon se është e vështirë që të arrihet objektivi kryesor – titulli i kampionit në Ligën Premier.

Ai ishte mysafirë në emisionin Dueli Sportiv të RTV Dukagjinit, ku ka shpalosur edhe disa detaje rreth asaj se si ka filluar të bëhet tifozë i kësaj skuadre.

“Shpresoj se do të shpallemi kampion. Duke parë ecurinë e Manchester Cityt, ne jemi për një nuancë të vogël pas tyre”, tha ndër të tjerash artisti.

Ndryshe, McKresha është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t’i sjell gjatë muajve në vijim. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.