mclaren paralajmeron 720s spider 560x416 - McLaren paralajmëron 720S Spider
mclaren paralajmeron 720s spider - McLaren paralajmëron 720S Spider

McLaren britanik paralajmëroi modelin Spider 720S me një video të shkurtër promocionale përpara premierës së planifikuar për 8 dhjetor.

Ky version 720S do të jetë me një çati të hapur dhe modeli i dytë është   brenda planit të biznesit të kompanisë Track25, pas Speedtail.

Nuk ka detaje specifikimi, por ka të ngjarë që standardi 720S të ketë 710 kuaj fuqi me motor V8 me twin-turbo 4.0 litërsh.

Versioni standard përshpejton nga 0-100 km/h në 2.9 sekonda me një shpejtësi maksimale prej 341 km/h. /kp/Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.