Vjedhje ne makine 850x4811 560x416 - Mërgimtarit në Ferizaj i vjedhin 6500 euro


Një mërgimtari cili ka ardhur nga Gjermania në Kosovë për të festuar festat e fundvitit, të hënën, persona të panjohur i kanë thyer xhamin e veturës duke i grabitur kështu dokumente dhe gjëra me vlerë prej 6 mijë e 500 euro. Ai ka rrëfyer për Express si ka ndodhur rasti Beshir Haliti nga Ferizaji ka thënë se vetura e tij e tipit X6, është thyer në një parking në qytet.

“Ma kanë thyer xhamin e veturës në parking në Ferizaj. Kam qenë me gruan në një lokal, veturën e kemi pasë të parkuar. E kanë vjedhë çantën e gruas ku brenda kanë qenë dokumentet personale dhe 6 mijë e 500 euro”, ka thënë Haliti.

Ndërkaq, ai tregon se rastin e kanë parapritur edhe në Policinë e Kosovës dhe rasti është duke u hetuar.

E në raportin 24 orësh të PK’së, ky rast po cilësohet si vjedhje e rëndë.

“Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar në polici se të dyshuar të panjohur kishin thyer xhamin e veturës së tij dhe nga aty kishin vjedhur një çantë dhe 4 pasaporta Gjermane”, shkruan në raport.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.