vaksinimi1 560x416 - Mëso se ku dhe kur mund të bësh vaksionimin në Ferizaj!

NJOFTIM PËR VAKSINIMIN E POPULLATËS KUNDËR COVID-19

Vaksinimi i qytetarëve të moshës mbi 85 vjeç që ka filluar (e enjte, 8 prill 2021) do të vazhdojë edhe nesër dhe pasnesër (e premte dhe e shtunë, 9 dhe10 prill 2021).

Vaksinimi bëhet në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare 1 (ish-Dispanseri i punëtorëve) prej orës 8:00 deri në ora 16:00.

Personat mbi 85 vjeç ndërsa të tjerët që nuk kanë aplikuar mund të paraqiten në QMF 1 gjatë të premtes dhe të shtunës në orarin e lartpërmendur.

Për grup-moshën 80-84 vjeç, vaksinimi nis të dielën, më 11 prill 2021, në të njëjtin vend. Personat që kanë aplikuar për vaksinim do të kontaktohen përmes telefonit, të tjerët mund të aplikojnë në ekosova.rks-gov.net.

ferizaj zeropese.com .... .... portale gazeta kosove 141 - Mëso se ku dhe kur mund të bësh vaksionimin në Ferizaj!

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.