auto unnamed 41531214197 560x416 - Ministri Rikalo raporton për dëmet e shkaktuara nga shiu (Drejtpërdrejt)

Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikalo sot me fillim nga ora 11:00 do të raportojë para Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor për dëmet nga reshjet e shiut.

Kohët e fundit në territorin e Kosovës ka pasur reshje të mëdha të shiut, në disa komuna edhe janë raportuar dëme të mëdha materiale.Gjatë mbrëmjes së djeshme rrebeshi i shiut që e përfshiu një pjesë të Kosovës ka bërë që magjistralja Prishtinë – Ferizaj në Bibaj të Ferizajt të bllokohet nga vërshimet e ujit.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.