fr 600x3601 1 560x360 - Momenti kur një tufë e qenëve vërsulen drejt një vajze në Ferizaj

Një vajzë i ka shpëtuar për pak sulmit nga disa qenë endacakë që ishin nisur drejt saj teska ishte duke ecur rrugës në Ferizaj.

Nga një video e publikuar nga mediat lokale shihet se momenti kur një tufë qenesh nisen ta sulmojnë vajzën.

Në ato momente andej kalon një veturë me disa persona që i dalin në ndihmë vajzës.

Qentë endacakë janë problem edhe në kryeqytet e në qytetet e tjera në vend ku shumë qytetarë janë ankuar se po sulmohen prej tyre.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.