treni1 - Mos-funksionalizimi i i sinjalit rrezikon veturat nga treni në Ferizaj


Nuk është hera e parë që sinjalizimi dhe laurat që tregojnë kalimin e trenit kanë dështuar në Ferizaj.

Në rrugën “Driton Islami”, përkatësisht afër ish fabrikës së Vajit, për pak nuk ndodhi një tragjedi, njofton Klan Kosova.

 
treni1 1 - Mos-funksionalizimi i i sinjalit rrezikon veturat nga treni në Ferizaj

Në këtë vend ekzistojnë edhe laurat edhe shenjat sinjalizuese vetëm se sonte kanë dështuar atëherë kur treni ka kaluar andej pari.

Kjo nuk është hera e parë që kur treni kalon ,laurat të mbeten të ngritura.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.