moti 560x416 - Mot i ndryshueshëm në Ferizaj

Sot gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell, ndërsa në orët e mbrëmjes ka mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 12C deri në 16C, e maksimalet nga 27C deri në 30C.

Fusha të presionit të ulët dhe masa të ftohta ajrore do të fillojnë të tërhiqen nga veriu i kontinentit, derisa nga Afrika veriore fusha më stabile ajrore dhe masa të ngrohta ajrore do të fillojnë të shtrihen mbi rajon ku do të favorizojnë mot kryesisht me diell dhe rritje të temperaturave.

Mirëpo për shkak se rajoni ynë ndodhet ndërmjet masave të ndryshme ajrore, orëve të pasdites vende-vende nuk përjashtohet mundësia për reshje lokale shiu me bubullima.

Do të fryjë erë e lehtë në drejtime të ndryshme 1-3m/s. Shtypja atmosferike, gradualisht do të zbresë në vlera normal.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.