auto vranesira16086227341 560x416 - Moti sot i vranët me reshje bore në vise malore

Edhe sot parashihet që në Kosovë të mbajë mot i vranët e në vise malore vende-vende do të ketë edhe reshje bore.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditë parashihet të lëvizin ndërmjet 1 e 2 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, njoftoi IHMK-ja.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.