23244040 143899853028415 5468546524299429900 n 560x416 - Moti sot: Me diell, vranësira e shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat pasdite vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Sipas Institutit, temperatura minimale do të lëvizë ndërmjet 11 deri 13 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23 deri 25 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1 deri 5 metra për sekondë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.