Parashikimi i motit për qytetin e Ferizajt përfshinë 8 dite, me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale të ditës. Moti në bashkëpunim me Institutin…

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, moti parashikohet i kthjellët në mëngjes. Në mesditë dhe pasdite, në Jug e pjesërisht në qendër, parashikohen vranësira të pakta deri…

Sot gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell, ndërsa në orët e mbrëmjes ka mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë. Temperaturat minimale…