mozzik behet pjese e kompanise gjermane sony - Mozzik bëhet pjesë e kompanisë gjermane “Sony”

Edhe një bashkëpunim i artistëve shqiptarë me kompanitë me renome ndërkombëtare.

Mozzik ka paralajmëruar se gjatë vitit të ardhshëm se do të kthehet me koncerte anembanë trojeve shqiptare.

Por, para rikthimit në skenat koncertale reperi ka arritur edhe një marrëveshje me një kompani ndërkombëtare të muzikës.

Në fakt, reperi kohë më parë ka shkëputur marrëveshjen me kompaninë shqiptare, IOn Recors, me të cilin kishte bashkëpunuar për një kohë të gjatë.

Ai përmes një fotografie të sjell në llogarinë personale në Instagram ka bërë të ditur që ka arritur marrëveshje me kompaninë muzikore “Sony ATV”.

Lexo po ashtu:

“Sony ATV. Marrëveshje e arritur. DankBar”, ka shkruar ndër të tjerash reperi në rrjetet sociale.

Ndryshe, Mozzik është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t’i sjell gjatë muajve në vijim. /Telegrafi/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.