mtv rendit dhjete arsye pse dua lipa mund te jete artistja me e mire e vitit 560x410 - MTV rendit dhjetë arsye pse Dua Lipa mund të jetë artistja më e mirë e vitit

Dua Lipa publikoi albumin e parë në karrierë gjatë vitit të kaluar, dhe që nga atëherë nuk ndalet me sukseset.

Ajo ka mbajtur disa koncerte madhështore, ku ka bashkëpunuar me artistë të mëdhenj dhe muzika e saj është në krye të listave botërore.

Kështu raporton ndër të tjerash televizioni më i madh muzikor në botë, MTV, i cili ka listuar dhjetë gjëra që e bëjnë të veçantë 23-vjeçaren.

Ajo fitoi çmimin më të mirë të artistit të ri në MTV EMA të vitit të kaluar dhe tani është një nga kandidatët më të forta së bashku me Drake, Ariana Grande, Camila Cabello dhe Post Malone për të fituar çmime të tjera në këtë ngjarje muzikore.

Lexo po ashtu:

Theksojmë se zeshkania jonë ka treguar se është nominuar në katër kategori të ndryshme për çmimet “EMA MTV”.

Ndryshe, këngëtarja është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t’i sjell gjatë muajve në vijim. /Telegrafi/

Këto janë dhjetë arsyet:

10. Dua lipa është artistja më e re që ka një videoklip me mbi një miliard shikimesh në YouTube

[embedded content]

2. “New Rules” u pasua me një super këngë si “IDGAF”

[embedded content]

3. Bashkëpunimi me Calvin Harrisin në këngën “One Kiss” bëri që të pushtoj top listat botërore gjatë gjithë verës

[embedded content]

4. Dua pati bashkëpunime të suksesshme me Silk City, Aka Diplo dhe Mark Ronson për hitin “Electricity.”

5. Videoja e këngës “Electricity” ishte një super  hit në të gjitha aspektet

[embedded content]

6. Ajo ishte artistja me më së shumti nominime në “Brit Awards”

mtv rendit dhjete arsye pse dua lipa mund te jete artistja me e mire e vitit - MTV rendit dhjetë arsye pse Dua Lipa mund të jetë artistja më e mirë e vitit

Dua Lipa (Foto: Getty Images)

7. Dua pati një performancë të shkëlqyeshme të këngës “IDGAF” së bashku me Charli XCX, Zara Larsson, Alma dhe MO

[embedded content]

8. Dua shtoi tre këngë të reja në albumin debutues Deluxe

9. Ajo së fundi ka sjell një bashkëpunim që do t;i sjell suksese në tregun aziatik – “Kiss and make up”

[embedded content]

10. Stili i saj unik i veshjeve ka frymëzuar shumëkënd përgjatë këtij viti

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.