Loading...

17 raste janë hapur në Polici për mosrespektim të dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë.

Në këto raste, gjithsej 22 persona janë arrestuar e shoqëruar në Polici për të njëjtën vepër.

Policia e Kosovës ka njoftuar se rastet e hapura janë tri në Ferizaj, 8 në Prizren, tri në Gjakovë, 1 në Mitrovicën e Jugut, 1 në Mitrovicën e Veriut, 1 në Departamentin Kufitar.

Në Prizren në tetë rastet janë shoqëruar në Polici 12 persona, në Ferizaj tre, në Gjakovë tre, në Mitrovicë 2 dhe në pika kufitare dy persona.

Për shkak të parandalimit të përhapjes së virusit COVID-19 në Kosovë, një sërë masash janë vendosur nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Gjatë kësaj kohe të pandemisë njëra nga masat është edhe kufizimi i lëvizjes së qytetarëve. Pra, qytetarët kanë të drejtë të lëvizin vetëm në kohë të caktuar e cila është vendosur nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.