BD411C3E 9A8A 4B33 BDD7 C16C9BC2AD63 560x416 - Ndodh në Ferizaj: Vret kafshën e mbrojtur me ligj dhe e poston në Facebook, arrestohet


Policia e Kosovës njofton se në fshatin Varosht të Komunës së Ferizajt ka arrestuar një burrë pasi që i me armën e gjuetisë të cilën e posedonte leje, kishte vrarë një rrëqebull (kafshë e mbrojtur) e më pas e kishte postuar në rrjetin social Facebook.Tutje policia sqaron se të dyshuari me urdhër të prokurorit, i është konfiskuar arma si dhe leja e armës, ndërsa rasti i referohet hetimeve për procedurë të mëtutjeshme hetimore.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.