cigarja 1536559071 57505201 560x347 - Ndryshon tradita, nusja dhëndërit: 'Kallma cigaren', videoja hit në internet

Kënga ‘kallma cigaren’ është një nga këngët më të famshme në dasmat tona.
Në këtë këngë, zakonisht, dhëndëri i kërkon nuses që t’ia ndezë cigaren.

Mirëpo, si duket kjo ‘traditë’ është thyer.

Në një dasëm shqiptare të publikuar në YouTube, është nusja ajo që i kërkon dhëndërit të ia ndezë cigaren dhe ky e bën një gjë të tillë.

Videjoa është shpërndarë mjaft shumë në rrjetet sociale.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.