prodajem trupce hrast slika 593421521 560x348 - Në Ferizaj drutë e konfiskuara u shpërndahen 70 familjeve

Ferizaj, 30 nëntor- Komuna e Ferizajt ka planifikuar që 150 kubikë dru të konfiskuara nga prerësit pa leje t’ua shpërndajë 70 familjeve skamnore të kësaj komune, shkruan sot “Koha Ditore”.

Kërkesën e Drejtorisë së Bujqësisë dhe Pylltarisë e kanë përkrahur edhe këshilltarët e KK-së në mbledhjen e fundit, ndaj shpërndaja e druve do të nisë sot, të mërkurën.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.